Turgutlu Derman Reklam Ajans

Dijital baskı, bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımların özel yazıcılar ile kullanım amacına göre farklılık gösteren çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğidir. Diğer baskı yöntemlerine göre çok daha hızlı, pratik ve esnektir. Ofsete kıyasla daha hızlı baskı sürecine girme ve ofsette kullanılan metal parça veya kalıpların olmaması sebebiyle tercih edilmektedir. Dijital baskıda gün geçtikçe düşen maliyetler, bu sistemin yaygın kullanımını ve tercih edilmesini sağlamıştır.

Dijital Baskı Uygulama Alanları

Zamanla gelişen farklı ticari faaliyetler ve kişisel ihtiyaçlar ile bu teknik kendine oldukça geniş bir uygulama alanı bulmuştur. Magnet, broşür, poster, bayrak gibi firmalara yönelik ve kare kart fotoğraf baskısı, kartvizit gibi kişisel ihtiyaçlara yönelik ürünler dijital baskı tekniği ile oluşturulmaktadır.

Dış Mekan Dijital Baskı

Bilboard, araç giydirme, bina dış cephe kaplama, afiş, broşür vb. açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Her tür hava koşuluna karşı dayanıklılık gösteren dijital baskı günümüzde en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Özellikle araç giydirme konusunda birçok kurumsal firma, yapılan reklama göre düşük maliyetiyle dijital baskıyı tercih etmektedir. Reklamı yapılan ürünün veya verilen hizmeti sembolize eden görselin istenilen boyutlarda tasarlanabilmesi dijital baskıyı cazip kılar. Özellikle hazırlanan tasarımın görüntü kalitesi açısından çok iyi seviyede olması dış mekan dijital baskıyı her sektörde karşımıza çıkarmaktadır.

İç Mekan Dijital Baskı

İç mekan dijital baskıda görüntü kalitesi ön plana çıkmaktadır. Mağaza dekorasyonu, vitrin, pano ve poster gibi alanlarda kullanılan kaliteli ve ilgi çekici tasarımlar her sektöre hitap etmektedir.